Przeskocz do treści

InfoStopka

Zaczynijmy od Modus operandi:

Ten ważny dla mnie cytat zawsze chciałem wkleić na Twitterze w całości, niestety limit znaków to uniemożliwiał. Między innymi wolność szerszej wypowiedzi właśnie daje postawienie własnej strony:

Prof. Hołówka: - Wolność słowa i wolność myśli są kluczowe. Wszelkie poglądy, opinie i przekonania powinny mieć prawo ekspresji w życiu społecznym. Ale wolność słowa dotyczy treści, a nie formy. Język nienawiści nie zmierza do debaty, tylko do wzbudzenia nienawiści, może także do fizycznej agresji. Mowa nienawiści nie jest chroniona wolnością słowa. I musi być piętnowana.

źródło: Czy filozof i nauczyciel może być ksenofobem? [...]

Kilka słów wyjaśnienia o tej stronie:

  1. Jestem maniakiem czytania prasy i zapalonym konsumentem mediów elektronicznych. Poświęcam na realizację tej pasji kilka godzin dziennie.
    W wolnym czasie pracuję nad stroną docelową, która będzie swoistym agregatorem medialnym, którego celem będzie promowanie ciekawych treści do czytania i oglądania, zbieranych w oparciu o zainteresowania moje i innych pochłaniaczy treści, którzy będą chętni współtworzyć ten projekt. Chodzi mi o stworzenie "miejsca", do którego zajrzeć będzie można w wolnych chwilach, w poszukiwaniu ciekawych i wyselekcjonowanych treści. Zbiór ciekawych utworów, który umożliwi przeczytanie każdego dnia czegoś ciekawego, zastępujący zombiescrollowanie sosziali.
  2. Ta stronka służy mi do testowania różnych rozwiązań - technicznych i organizacyjnych oraz pracy nad warsztatem. Ponieważ projekt docelowy nie będzie miał praw autorskich do promowanych utworów, będzie jedynie swoistym indeksem z szerokimi opisami bazującymi na prawie cytatu, konieczne jest dopracowanie właściwej formy. Takiej, która będzie zgodna z prawem, interesująca dla czytelników i zachęcała do czytania linkowanych materiałów. Pierwsza wersja #mikroblog została opublikowana 11.05.2018 i od tego czasu wciąż coś zmieniam, próbując znaleźć najlepsze rozwiązania. Wszelkie uwagi mile widziane, zapraszam do komentowania i kontaktu poprzez formularz na stronie kontaktowej.
  3. Ta stronka jest pierwszą, którą napisałem w życiu, dlatego jej wygląd i funkcjonalność nie porywa. Nie planuję by stała się wielkim hitem internetu, po prostu uczę się "na żywo", co działa, a co nie. Powtórzę się, ale za wszelkie komentarze jestem bardzo wdzięczny.
  4. Przepraszam za chaos na stronie - wrzucane są tu bardzo różne rzeczy, bo sprawdzam różne elementy kodu i różne rodzaje treści, żeby zobaczyć jak się one prezentują. Ten rozgardiasz ma swój cel - służy budowie odpowiedniej struktury kategorii i tagów, które będą istotnym elementem projektu opisanego w punkcie pierwszym
  5. Prowadzenie tej strony jest dla mnie formą terapii uzależnienia od Twittera. Napisanie nawet prostego wpisu wymaga więcej wysiłku niż machnięcie tweeta. Nie wiem z czego to wynika, ale pisanie postów na blogu to jednak jakościowo zupełnie inna czynność niż pisanie tweetów. Dla rozróżnienia, wpisy będące tym, co kompulsywnie wrzuciłbym na TT mają wyróżnik formatu "status". Przepraszam za nie, liczę, że ich liczba będzie spadać z czasem 😛

Filip Lachert